portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Alfa Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Alfa Park - sprawy osiedlowe » Forum » Miejsca parkingowe
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Miejsca parkingowe

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
strus77 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Lis 05, 2012 9:18
Posty: 132
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 05, 2020 21:28    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Również podłączam się pod poprzedni post o przytoczeniu wpisu w akcie bo albo nam jakieś kity wciskasz albo masz inny akt bo w moim nie ma słowa o tym. No chyba, że masz na myśli wykupione miejsce w hali garażowej bo to jest wpisane w akcie.
Całkowicie zgadzam się z tym co napisał @tapiau, więc nie będę tego powtarzał.
samolot 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Paź 03, 2020 18:53
Posty: 9
Skąd: Gdansk Piecki Migowo

PostWysłany: Pon Paź 05, 2020 23:09    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

To jest smutne jakie mamy podejscie do siebie jako sasiadow.
Mam miejsce wykupione jestem Panem i Bogiem.

Nie masz miejsca jestes nikim. A wogole to ja jestem najmadrzejszy, bo miejsce kupilem. I nie nie chce szlabanu, ktory straz otwiera na klakson, bo pizza bo mam miejsce. I w dupie to mam, ze zamiast mieszkancow parkuja to ludzie z klimatow czy nad woda, bo to nie moj problem.

A gdzie tu empatia i zyczliwosc sasiedzka
tapiau 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pon Cze 28, 2010 23:22
Posty: 467
Skąd: Poligon

PostWysłany: Wto Paź 06, 2020 7:39    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

@samolot, masz rację, smutne mamy podejście. Brak szacunku dla innych, brak szacunku dla ich potrzeb, brak szacunku dla wspólnej przestrzeni.

Mam miejsce wykupione, jestem właścicielem i dysponentem. Zadbałem o to kupując mieszkanie. Nie chciałem ogródka, chciałem miejsce postojowe. Chciałem salon od południa. To kwestia podjęcia pewnej decyzji. Jak przy kupowaniu pączka. Chcę z różą czy z adwokatem? A może mam wbite i nie myślę przy kupowaniu? To skąd potem płacz, że trafił się z budyniem, a nie z czekoladą? Ha! Wiem! Zabiorę komuś!

Pogadaj z ratownikami, jak zabawnie bywa ze szlabanami. Pracuję za szlabanem. Właściwie nie ma miesiąca, żeby jakiegoś przypału nie było z przejazdem.

A empatia i życzliwość sąsiedzka? Poznaj mnie bliżej, wtedy się wypowiedz.

_________________
POLIGON!
2830
mrsgdn 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Lis 08, 2014 14:52
Posty: 8
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Paź 06, 2020 11:41    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Przed chwilą widziałem, że na wjeździe na osiedle pojawił się zakaz wjazdu z tabliczką 'Nie dotyczy mieszkańców ...'. Może to jakiś wstęp do wdrożenia rozwiązania z identyfikatorami?
tapiau 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pon Cze 28, 2010 23:22
Posty: 467
Skąd: Poligon

PostWysłany: Wto Paź 06, 2020 12:43    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Znak pojawił się kilka dni temu, możliwe, że właśnie tak będzie.

Rozwiązań problemu aut spoza osiedla może być wiele, szlaban nie jest jedynym. Jednym z nich są właśnie identyfikatory, innym - strefa płatnego parkowania.

Zresztą te rozwiązania się nie wykluczają - identyfikatory działają pod warunkiem częstego wzywania straży miejskiej. W przypadku strefy płatnego parkowania można we własnym zakresie kopać "lewe" auta każąc im słono płacić za parkowanie.

_________________
POLIGON!
2830
samolot 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Paź 03, 2020 18:53
Posty: 9
Skąd: Gdansk Piecki Migowo

PostWysłany: Wto Paź 06, 2020 17:22    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Podobny zakaz mamy na placu zabaw. Znowu 2tys wydane na znak. Brawo administracja. A smietniki rdzewieja i strasza.
Bodzio83 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Śro Mar 04, 2020 9:15
Posty: 11
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Wto Paź 06, 2020 18:20    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Przepraszam ale kto podjął decyzje o znaku zakaz wjazdu - droga jednokierunkowa . Ja sobie nie przypominam abym głosował uchwale na ten znak ...
samolot 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Paź 03, 2020 18:53
Posty: 9
Skąd: Gdansk Piecki Migowo

PostWysłany: Wto Paź 06, 2020 19:28    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Mam juz dosc, ze administrator podejmuje szereg niekorzystnych decyzji za nas mieszkancow. Jezeli cos jest dla niego wygodne, to decyzja jest natychmiastowa bez konsultacji z mieszkancami np zakaz wjazdu, zolte blokady.

I co teraz po pizze trzeba wychodzic przed znak? A co jak dostawca pizzy zostanie zlapany? Kurierzy tez nie moga juz wjezdzac. Znajomi, rodzina tez jest juz wykluczona?

Zaraz zyczliwi zaczna dzwonic a straz zacznie przyjezdzac i kurier, rodzina i znajomi dostana 500zl mandatu. Nasze osiedle juz przypomina Alternatywy 4. Przy tym znaku szlaban to luksus

Chciałabym rowniez ostrzec drogich sasiadow przed parkingiem, który ma powstać. Miejsca mają być dla wybranych osob na prywatnej ziemi wspolnoty. Z jakiej racji na ziemi wspolnoty ma powstac teren z prywatnymi miejscami. Co to rozwiaze? Przeciez jak ktos bedzie mial miejsce blizej klatki zaparkuje przy klatce, a miejsce za szlabanem bedzie puste. Argument o deszczowce to jakis belkot, bo miejsca mozna wygospodarowac na terenie trawiastym. Lepsze to niz mandat.
tapiau 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pon Cze 28, 2010 23:22
Posty: 467
Skąd: Poligon

PostWysłany: Śro Paź 07, 2020 7:15    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Tych nowych znaków też nie rozumiem, tym bardziej, że są bez sensu.

Nie rozumiem też zafiksowania się na szlaban, gdy są dostępne inne, mniej inwazyjne rozwiązania.

@samolot - skąd wieści, że te miejsca to dla wybranych ludzi?

_________________
POLIGON!
2830
Denis15 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Wrz 15, 2020 15:49
Posty: 4
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Śro Paź 07, 2020 13:58    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Administrator jakiś czas temu mówił, że powstaną u nas na osiedlu spowalniacze, zatem nadmierna prędkość na naszym osiedlu, mam nadzieję, że się skończy.

Odnośnie miejsc do wynajęcia na parkingu Biedronki to nie jest tak wcale dobrze, bo właściciel parkingu miał przeznaczyć dla naszego osiedla około 10 miejsc, a podobno teraz nie chce się tak do końca dogadać. Nie wiem jak to dokładnie wygląda, bo nie jestem zainteresowana wynajęciem takiego miejsca - piszę, czego się dowiedziałam od administratora. Te miejsca jak i szlaban raczej nie są rozwiązaniem naszego problemu.

Kupując mieszkanie raczej nikt się nie spodziewał, że nie będzie miał miejsca na drugi samochód patrząc na to jak dużo, w porównaniu do innych osiedli, mieliśmy miejsc ogólnodostępnych. Dlatego większość z nas ma wykupione jedno miejsce.
Miejsca za szlabanem od dawna są wszystkie sprzedane.

Osobiście nie widziałam, bo aż tak tego nie śledzę, ale administrator oraz niektórzy sąsiedzi widzą, że są osoby, które zamiast parkować na swoim wykupionym miejscu za szlabanem parkują pod klatką, bo bliżej, bo wolne, bo "wolny kraj". Taka właśnie jest nasza życzliwość sąsiedzka, więc może zamiast wyliczać sobie samochody, ilość wykupionych - bądź nie - miejsc parkingowych znajdziemy wspólnie jakieś rozwiązanie?

Nadmieniam, iż głosowanie o ruchu jednokierunkowym czy o strefie ruchu było już 2-3 lata temu, a od tamtego czasu znacznie zmienił się ruch na naszym osiedlu i przyznaję rację, że to też nie do końca jest dobrym pomysłem ze względu na zwiększony ruch wewnątrz osiedla.

Informacja o prywatnym dodatkowym parkingu była w ostatniej wiadomości od administracji:
"4) o powstaniu nowych miejsc do parkowania zadecyduje Wspólnota w drodze stosownej Uchwały - mają to być miejsca do wyłącznego parkowania dla osoby, która sfinansuje powstanie takiego miejsca".

Pozdrawiam
samolot 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Paź 03, 2020 18:53
Posty: 9
Skąd: Gdansk Piecki Migowo

PostWysłany: Śro Paź 07, 2020 16:06    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Ja na krotka mete widze male rzeczy, ktore moga pomoc. Moze nie wszystkim sie to spodoba.

1. Wymiana kraweznikow na nizsze przy smietniku, tam gdzie parkuja 2 auta przy osiedlu nad woda.

2. Wymiana kraweznikow na nizsze za silownia tam gdzie czasem parkuja 4 auta na ukos w polowie na trawie

I zalegalizowanie w jakichs sposob tych miejsc
tapiau 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pon Cze 28, 2010 23:22
Posty: 467
Skąd: Poligon

PostWysłany: Śro Paź 07, 2020 18:40    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

@samolot - czemu mamy w imię interesu paru osób uszczuplać tereny zielone należące do wszystkich?
_________________
POLIGON!
2830
samolot 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Paź 03, 2020 18:53
Posty: 9
Skąd: Gdansk Piecki Migowo

PostWysłany: Śro Paź 07, 2020 20:23    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

Nie uszczuplamy. Tam juz parkuja samochody i zielen jest uszczuplona. Chodzi o to, aby je zalegalizowac i wyznaczyc.
Denis15 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Wrz 15, 2020 15:49
Posty: 4
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Czw Paź 08, 2020 9:32    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

samolot napisał:
Ja na krotka mete widze male rzeczy, ktore moga pomoc. Moze nie wszystkim sie to spodoba.

1. Wymiana kraweznikow na nizsze przy smietniku, tam gdzie parkuja 2 auta przy osiedlu nad woda.

2. Wymiana kraweznikow na nizsze za silownia tam gdzie czasem parkuja 4 auta na ukos w polowie na trawie

I zalegalizowanie w jakichs sposob tych miejsc


Tak, jestem za - myślę, czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby też na zatoczkach wprowadzić parkowania na ukos, nawet jakieś linie namalować lub nawet znaki postawić, to i tak wyjdzie taniej i chyba korzystniej niż szlaban.

Przy bloku 82 jest zatoczka na jedno auto, a czasem jak dobrze się stanie to na ukos 3 auta się zmieszczą. A widać, że już sami zauważamy, że parkowanie na ukos to jest dobre rozwiązanie i już tak parkujemy.

Nie jest to zabieranie przestrzeni tylko dla garstki, ale dla ogółu - skoro będzie wyznaczone miejsce, to nie będą auta zaparkowane na chodnikach ograniczając widoczność i bezpieczeństwo.

Tak się zastanawiam nad tymi miejscami dodatkowymi, które będą dla osoby, która sobie za to zapłaci - czy nie będzie tak samo jak z tymi miejscami co są wykupione teraz, że nie będzie się chciało ludziom przechodzić przez całe osiedle zatem będą parkować sobie pod klatką zostawiając tamte miejsca puste?

Może te dodatkowe miejsca powinny być ogólnodostępne, co rozluźni ruch na całym osiedlu?
tapiau 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pon Cze 28, 2010 23:22
Posty: 467
Skąd: Poligon

PostWysłany: Czw Paź 08, 2020 19:17    Temat postu: Re: Miejsca parkingowe

samolot napisał:
Nie uszczuplamy. Tam juz parkuja samochody i zielen jest uszczuplona. Chodzi o to, aby je zalegalizowac i wyznaczyc.


To, o czym mówisz jest legalizacją patologii.

Jak rozumiem jak właściciele psów urządzą sobie toaletę dla psów pośrodku chodnika to za jakiś czas mamy to zalegalizować, bo tam już przecież psy i tak się załatwiają?

_________________
POLIGON!
2830
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama